Super Finał III edycji konkursu „Zawód nie zawodzi” - Kronika SP <br>w Rupniowie

Super Finał III edycji konkursu „Zawód nie zawodzi”

22 maja 2015

Co to jest dress code? Czy pierogi można jeść nożem i widelcem? Jaka jest różnica między „white tie” i „black tie”? Jaką biżuterię może nosić elegancki mężczyzna? Jaka jest różnica między stylem vintage i galmour? – na takie i podobne pytania dotyczące zasad savoir vivre odpowiadali w piątek w ZSTI uczestnicy Super Finału III edycji konkursu „Zawód nie zawodzi”. Z naszej szkoły w konkursie brały udział Monika Banach z klasy IIb gimnazjum i Dominika Sarata z klasy I gimnazjum . Dominika Sarata odniosła wielki sukces zdobywając w Super finale II miejsce.

Super Finał rozegrano w konwencji popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” z małym wyjątkiem - w konkursowe szranki stanęło nie 10, a 12 uczestników – gimnazjalistów – laureatów pierwszych miejsc z wszystkich obszarów konkursów wyłonionych w trzech finałach regionalnych: w Mszanie Dolnej, Limanowej i Muszynie. To jednak nie koniec telewizyjnych podobieństw – całą konkursową galę, którą prowadziła Katarzyna Krzeszowska – Miss Polski 2012, transmitowała online telewizja lokalna TV28 – główny patron medialny imprezy.

Mimo, iż formuła konkursu „Zawód nie zawodzi” zakłada popularyzację zawodów techniczno-informatycznych, w ZSTI zwycięzcy z poszczególnych obszarów: technicznego, motoryzacyjnego, informatycznego i organizacji reklamy, musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zupełnie innej dziedziny, a mianowicie szeroko rozumianego savoir vivre. Wybór dyscypliny finałowej nie był przypadkowy. Finałowi patronowała bowiem Akademii Dyplomacji i Wizerunku, dzięki której w podobnym szkoleniu uczestniczyło 25 finalistek konkursu piękności Miss Polski 2014.

Rywalizacja pod czujnym okiem telewizyjnych kamer była bardzo ostra, ale i zarazem wyrównana. Finaliści bez trudu radzili sobie z nieraz bardzo podchwytliwymi pytaniami zadawanymi przez Katarzynę Krzeszowską Organizatorem konkursu „Zawód nie zawodzi” i Super Finału było sądeckie stowarzyszenie Humaneo zajmujące się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC. Imprezie patronowała także: Firma Inventum oraz Toyota Kobos Nowy Sącz.

Zdjęcia