„Żmije górą!” - Kronika SP <br>w Rupniowie

„Żmije górą!”

23.05.2017

23. maja bieżącego roku „Żmije” z naszej szkoły zajęły I miejsce w konkursie pt. Rajd Szlakiem tajnego nauczania im. Zofii Oleksy. W skład drużyny wchodziły uczennice z klas III gimnazjum: Klaudia Brewczyńska, Aleksandra Kaja, Karolina Dudek, Marta Matląg, Dominika Sarata, Wiktoria Bogacz, Wiktoria Zelek, Magda Halota i Edyta Smaga. Opiekunem był pan Jarosław Potoniec.

„Żmije” wraz z panem Jarosławem wyruszyły pieszo o godz. 8:00 z Limanowej. Po drodze było mnóstwo śmiechu i śpiewu! Po przejściu ok. 20 km doszły do szkoły w Ujanowicach, tam zjadły obiadokolację. Następnie Klaudia z Olą poszły pisać konkurs wiedzy, w którym zajęły I miejsce! Wieczorem dziewczyny urządziły Piżama Party, gdzie tańczyły i śpiewały! Była świetna zabawa! Tak zakończył się pierwszy dzień Rajdu Szlakiem Tajnego Nauczania.

O godzinie 5:00 rano „Żmije” już się obudziły. Zrobiły sobie warkoczyki i ubrały takie same bluzki. Wyglądały na idealnie zgrany zespół, co w późniejszych kategoriach się potwierdziło! W konkursie na piosenkę turystyczną nasze przedstawicielki uzyskały maksymalną liczbę punktów! Kolejne konkurencje poszły dziewczyną równie dobrze. Za plakat uzyskały punktów; 6/10, a za apteczkę 10/10! Dzięki tak wysokim notom „Żmije” znokautowały przeciwników i jako drużyna otrzymały I miejsce!

Po odebraniu nagród mistrzynie poszły na pizzę. Następnie udały się autobusem do domów.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

Chcemy również pogratulować Katarzynie Szumańskiej, która w tegorocznym konkursie Krsomówczym zajęła II miejsce!

Gratulacje!!!

Klaudia Młyńska

Zdjęcia