Szlachetna… w Rupniowie - Kronika SP <br>w Rupniowie

Szlachetna… w Rupniowie

21 grudnia 2018

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Rupniowie po raz czwarty postanowili przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka. Z każdym rokiem akcja nabiera rozpędu: od kilku paczek 4 lata temu do 26 w tegorocznej zbiórce! Zaangażowanie społeczności szkolnej jest tu imponujące! Włączają się wszyscy i na wszelkie sposoby. Rodzice, nauczyciele organizują kiermasze, dzieci pieką ciasta i ciasteczka, przynoszą potrzebne produkty, lokalne sklepy przekazują bony lub towar, pracownicy szkoły szukają sponsorów. Wiele środków pieniężnych ofiarują osoby prywatne związane z naszą placówką.

Kluczową rolę odgrywają tu nasi wolontariusze, których mamy w szkole około pięćdziesięciu. Dobroć i bezinteresowność młodych ludzi zachęca do działania. Oni naprawdę chcą pomagać, nie oczekując niczego w zamian.

Po przekazaniu paczki, zawsze z niecierpliwością czekamy na wieści od wolontariusza opiekującego się rodziną, z którym współpracujemy. To niesamowite uczucie, kiedy dowiadujemy się jak zareagowała rodzina. Temu momentowi zawsze towarzyszy ogromne wzruszenie. Jest to też ta chwila, w której wiemy, że za rok na pewno znów przygotujemy Szlachetną Paczkę.

Co powoduje, że wszyscy chętnie angażują się w to przedsięwzięcie? Moim zdaniem świadomość, że każdy z nas swoją cegiełką tworzy coś wielkiego, coś dobrego, co być może zmieni czyjeś życie na lepsze lub pozwoli uwierzyć w ludzką dobroć.

Ewelina Miśkowiec Monika Zaręba

Zdjęcia