policyjna_prelekcja - Kronika SP <br>w Rupniowie

policyjna_prelekcja

29 kwietnia 2016

Dnia 29.04.2016r. naszą szkołę odwiedziła sierżant Iwona Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Dzięki niej mieliśmy okazję zapoznać się z karami, jakie możemy ponieść za nasze drobniejsze bądź poważniejsze przewinienia.

Dowiedzieliśmy się również wielu wartościowych rzeczy o prawie karnym i karalności nieletnich, natomiast na przykładach podanych przez Panią Iwonę mogliśmy zobaczyć oczami naszej wyobraźni, jak wygląda to w praktyce. Policjantka opowiedziała nam także o obecnych używkach i pokazała na prezentacji multimedialnej, co dzieje się z ludźmi uzależnionymi od narkotyków, dopalaczy, tytoniu i alkoholu. Nie obyło się jednak bez przedstawienia drastycznych historii, dzięki czemu uświadomiliśmy sobie, co się dzieje z człowiekiem, kiedy jest pod wpływem używek oraz jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mieliśmy także okazję zapoznać się bliżej z pracą policjantki i poznać jej osobiste doświadczenia z osobami w naszym wieku, które dopuściły się czynu karalnego bądź uzależniły od używek. Dodatkowo zostaliśmy pouczeni o tym, że nawet najmniejszy nasz wybryk popełniony w teraźniejszości niesie za sobą poważne skutki, które wpłyną na nasze dalsze życie.

Spotkanie dało nam wiele do myślenia i miejmy nadzieję, że poświęcony przez funkcjonariuszkę czas, nie pójdzie na marne i żadne z nas nie będzie miało z nią do czynienia osobiście, oczywiście jako osoba uzależniona bądź oskarżona.

Zdjęcia