Polski łyżwiarz szybki, olimpijczyk oraz wielokrotny mistrz kraju- Paweł Zygmunt w Rupniowie - Kronika SP <br>w Rupniowie

Polski łyżwiarz szybki, olimpijczyk oraz wielokrotny mistrz kraju- Paweł Zygmunt w Rupniowie

6 maja 2016

Dnia 06.05.2016r. naszą szkołę odwiedził polski łyżwiarz szybki, olimpijczyk oraz wielokrotny mistrz kraju- Paweł Zygmunt. Jest 40-krotnym mistrzem Polski na różnych dystansach, w wieloboju łyżwiarskim oraz rekordzistą Polski na dystansach 3000 m, 5000 m, 10 000 m i w wieloboju łyżwiarskim. Paweł Zygmunt zajął 2. miejsce na mistrzostwach Europy w Erfurcie w 2002 na dystansie 10 000 m, a także 3. miejsca na mistrzostwach świata w 2002 w Heerenveen na dystansie 10 000 m oraz na mistrzostwach Europy w 2003 na 5000m.

Poświęcił On nam swój drogi czas, aby zapoznać nas z akcją "Zostań olimpijczykiem" oraz opowiedział nam ciekawą historię Igrzysk Olimpijskich. Dowiedzieliśmy się również wieku informacji o Polakach, którzy brali udział w Igrzyskach. Motywował On nas także do spełniania swoich marzeń oraz stopniowego dążenia do celu. Mieliśmy szansę, aby bliżej poznać życie sportowca oraz dowiedzieć się, że to wcale nic łatwego. Pan Paweł opowiedział nam również o dyscyplinach sportowych, jakie są rozgrywane podczas Igrzysk. Jednak za główny cel jego spotkania z nami, można określić prosto- motywowanie do walki o marzenia oraz stawania się coraz lepszymi dla siebie i dla innych oraz pokonywania swoich słabości. Wszystko zależy od nas, bo to my budujemy swoją przyszłość.

Spotkanie z Panem Pawłem Zygmuntem zakończyło się po 45 fascynujących minutach. Na koniec zaczęcił nas do wzięcia udziału w akcji "Zostań olimpijczykiem" oraz odpowiedzi na pytania konkursowe na stronie: www.zostanolimpijczykiem.pl. Nagrodą w konkursie jest możliwość wyjazdu na letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro.

Zdjęcia