Miejsko - Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - Kronika SP <br>w Rupniowie

Miejsko - Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

3 kwietnia 2014

Tradycją ubiegłych lat odbył się Miejsko - Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" organizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Limanowej.

Z naszej szkoły udział wzięli Bartosz Dąbrowski (kl. 3a) i Dariusz Nowak (kl. 3b). Do tego etapu chłopcy zakwalifikowli się po zwycięztwie w eliminacjach szkolnych, które odbyły się 28 marca w naszej szkole. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 30 pytań z dziedziny pożarnictwa oraz z pierwszej pomocy medycznej. W eliminacjach udział wzięło 10 uczniów zarówno dziewcząt jak i chłopców z gimnazjum.

W rozgrywkach miejsko - gminnych najpierw uczniowie zmieżyli się z testem złożonym z 40 pytań. Po tej części konkursu uczeń Gimnazjum w Rupniowie Bartosz Dąbrowski przeszedł do części ustnej z pierwszą lokatą. Po ciężkich zmaganiach ostatecznie Bartosz zajął III miejsce, gratulujemy mu tego sukcesu.

Walka odbyła się na bardzo wysokim poziomie. Zmagania między uczniami były zacięte i pełne emocji. Turniej Wiedzy Pożarniczej wpisał się na stałe w ważne wydarzenia z życia naszej szkoły.

Zdjęcia