DZIEŃ DZIECKA - Kronika SP <br>w Rupniowie

DZIEŃ DZIECKA

30 maja 2014

Dnia 30 maja bieżącego roku odbył się Dzień Dziecka, zorganizowany przez pana R.Piwowarczyka i pana J.Kaletę. O godzinie 9 wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, aby poznać harmonogram zawodów.

Z powodu niedopisującej pogody, turniej odbył się w budynku szkoły i na hali sportowej. Pierwszą dyscypliną drużynową, przeprowadzoną na hali, była siatkówka dziewcząt. Bezkonkurencyjne okazały się „Złote Kłosy” z klasy 3b. Kolejnym sportem zespołowym była piłka nożna. W tej konkurencji zwyciężyli chłopcy z klasy 3b pod nazwą „LM cziba squad”. Podczas trwających zmagań w piłkę nożną, odbył się test wiedzy o szkole. Bystrzy uczniowie od klasy 4 SP do 3 PG wykazali się ogromną wiedzą na temat pracowników szkoły, panujących w niej zasad itp. Pytania nie sprawiały im większego problemu. Szybko i sprawnie uporali się z wesołym quizem.

Oprócz wymienionych wyżej konkursów były również konkurencje indywidualne, takie jak skakanka, hula-hop, wyścig z wodą, rzut do kosza, rzut do celu. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w „szczura”, która zgromadziła prawie wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum.

Uczniowie byli zachwyceni konkursami sprawnościowymi, w których brali liczny odział, oraz testem wiedzy, przygotowanym przez SU. Jak co roku, na każdego obecnego czekało mnóstwo słodyczy, zasponsorowanych przez Radę Rodziców i pana Władysława Sułkowskiego, za co ogromnie dziękujemy!

Zdjęcia