Poznajmy Gruzję… po angielsku :) - Kronika SP <br>w Rupniowie

Poznajmy Gruzję… po angielsku :)

17 lutego 2017

17 lutego w naszej szkole mięliśmy niezwykłego gościa. Odwiedziła nas Salome Pachoria, która pochodzi z Gruzji, a dokładnie ze stolicy tego kraju Tibilisi. Salome od razu przyznała, że po polsku umie powiedzieć tylko „Dzień dobry”, więc wykład poprowadziła w języku angielskim. Ale dla naszych gimnazjalistów to przecież gratka;)

Interesująca prezentacja z mnóstwem zdjęć i ciekawostek pomogła gimnazjalistom lepiej zrozumieć przekaz w języku obcym. Gruzja jest niewielkim państwem, lecz bardzo górzystym. Obliczono, że gdyby „rozprasować” te góry wówczas Gruzja byłaby większa od Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieliśmy się też, że Gruzja słynie nie tylko ze swej niepowtarzalnej przyrody i wysokich gór, ale także wina, pięknego tańca oraz unikatowego alfabetu. Salome zapisywała na kartce imiona uczniów, które w gruzińskim alfabecie wyglądały bardzo efektownie. Prawie każdy chciał mieć tak zapisane swoje imię, więc po prezentacji Salome jeszcze przez ponad 10 minut zapisywała kolejne imiona. Następnie nasza wykładowczyni próbowała nauczyć naszych uczniów kilku słów w języku gruzińskim, ale chyba wybrała najtrudniejsze wyrazy, bo powtórzenie ich sprawiło nam nie lada trudność.
Zobacz film »

Zwieńczeniem prezentacji była nauka jednego z gruzińskich tańców. Tu też było pod górkę. Tylko grupa uczniów podołała temu zadaniu i zatańczyła z Salome cały układ.

Mamy nadzieję, że takie spotkania częściej będą odbywały się w naszej szkole.

Zdjęcia