Lekcje inne niż zwykle - Kronika SP <br>w Rupniowie

Lekcje inne niż zwykle

21 października 2019

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, których celem było przybliżenie praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych.

Lekcje, które przeprowadziła pani Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, odbyły się w dwóch grupach. Młodsza grupa, czyli uczniowie klas od I do V, rozmawiali o tym co to jest oszczędzanie, dlaczego warto oszczędzać, a także jaką rolę pełnią Banki we współczesnym świecie.

Natomiast uczniowie klas od VI do VIII dowiedzieli się jak korzystać z produktów bankowych, czy i kiedy pożyczać, co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów oraz do czego przydaje się konto bankowe. Podczas spotkania uczniom przybliżono także ofertę Banku skierowaną specjalnie do nich, czyli juniorKonta, w ramach którego mogą bez żadnych opłat korzystać z bankowości elektronicznej, karty płatniczej oraz sieci bankomatów.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, zadając wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie, który przeprowadziła pani Anna Kądziołka – pracownik Banku. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Dziękujemy panią Sabinie Załupskiej i Annie Kądziołka za miłe spotkanie i przeprowadzenie tak wyjątkowych lekcji.

Zdjęcia